شیر سردکن ها با توجه به نیاز فروشگاه ها و دامداری ها و  بر اساس سفارش مشتری، در انواع

  • استوانه عمودی
  • استوانه افقی
  • وان شکل
  • مکعبی

و ظرفیت هایی از ۱۰۰ لیتر الی ۳۰۰۰ لیتر تولید و عرضه می گردد. این دستگاه توانایی نگه داری شیر تا ۷۲ ساعت را دارد، البته نگه داری شیر خام بیش از ۲۴ ساعت معمول نیست. شکل ظاهری این مخازن با توجه به سلیقه مشتری به صورت مکعب و یا به صورت  استوانه ای قابل تولید است که برای جلوگیری از فساد و هم دما بودن تمام مایع داخل مخزن، استفاده از شیرسردکن های استوانه ای و مجهز به همزن به منظور چرخش دائمی شیر توصیه می شود. این دستگاه به گونه ای طراحی شده که دمای شیر بلافاصله بعد از ورود به دستگاه رو به خنکی رفته و در کمتر از نیم ساعت، از دمای خطر خارج می شود و بعد از خنک شدن شیر، به صورت خودکار دما را ثابت نکه می دارد.

شیرسردکن ها به صورت تک موتوره و دو موتوره قابل مونتاژ می باشند، شیرسردکن های دو موتوره در موقع خراب شدن یکی از موتور ها و یا در زمانی که حجم بار برودت کم می باشد، می توانند از یک موتور استفاده کنند و از فساد شیر و مصرف بی رویه انرژی جلوگیری نماید.

 

مشخصات فنی

به طور کلی شیرسردکن از سه بخش اصلی شامل اسکلت شیرسردکن، یونیت برودت، و میکسر تشکیل می شود.

الف. اسکلت شیرسرد کن که خود از قسمت های زیر تشکیل شده است:

  • وان شیرسردکن که جداره داخلی را تشکیل داده و جنس آن از ورق استنلس استیل می باشد.
  • جداره خارجی که در واقع نمای کار بوده و جنس ان نیز استنلس می باشد.
  • عایق بین جداره داخلی و خارجی که اغلب از نوع عایق پلی یورتان تزریقی و یا پشم شیشه می باشد.
  • شیرخروجی از نوع پروانه ای استیل که با توجه به سایز دستگاه تغییر می کند.
  • شاسی از جنس پروفیل آهن یا استیل که با توجه به سایز دستگاه تغییر می کند.

ب. یونیت برودتی

بخش اصلی آن کمپرسور بوده که قدرت آن بنا به تناژ شیرسردکن تعیین می شود و بنا به سفارش مشتریان و با توجه به ظرفیت شیرسردکن از انواع موتورهای برند اروپایی استفاده می نماید. کندانسور دستگاه نیز هوایی با لوله مسی با فین آلمینیومی می باشد.

ج. همزن استیل

مجهز بودن دستگاه به همزن و میکسر باعث عدم یخ زدگی مواد داخل وان می شود و از ساکن بودن شیر و دو یا چند فازی شدن آن جلوگیری می نماید و از جنس استنلس استیل می باشد.

این دستگاه مجهز به درب های کامل باز شو و سیستم شستشو (cip) می باشند کنترل و شستشوی مخزن را برای کاربر بسیار آسان می نماید.

در قسمت زیرین این مخازن ۴ چرخ جهت حمل و نقل آسان دستگاه تعبیه گردیده است.

نمایشگر درجه حرارت و وزن دیجیتال کنترل کیفیت را برای کاربر آسان می نماید.